Salon Shakkikerhon viikonlopputurnauksen 18.-20.2.2022 tulokset

  A-ryhmä                               1.   2.   3.   4.   5.    P Selo
  1 Sipilä Vilka       TuTS      2458 m+ 2 v+ 8 v+ 3 m+10 m+ 9  5,0 2473
  2 Simola Tuomas      SalSK     2128 v- 1 m= 3 v+10 m+ 8 v+ 7  3,5 2158
  3 Rehn Ralf          SalSK     2187 m+ 7 v= 2 m- 1 v= 9 m+ 8  3,0 2193
  4 Tuominen Matias    TuTS      1877 m- 6 v+14 m=16 v+ 5 v=10  3,0 1901
  5 Kauko Pekka        VammSK    1850  X 0 v= 7 m+17 m- 4 v+16  3,0 1874
  6 Jaakkola Niklas    TammerSh  1930 v+ 4 m-16 v- 7 m+13 m+12  3,0 1935
  7 Lönnqvist Henrik   JakSK     2062 v- 3 m= 5 m+ 6 v+16 m- 2  2,5 2053
  8 Tuominen Tanja     TSY       2060 v+10 m- 1 m+ 9 v- 2 v- 3  2,0 2070
  9 Aalto Patrik       MatSK     2093  X 0 m=10 v- 8 m= 3 v- 1  1,5 2087
 10 Valkama Eero       SalSK     2256 m- 8 v= 9 m- 2 v- 1 m= 4  1,0 2211
  B-ryhmä                               1.   2.   3.   4.   5.    P Selo
 11 Kujala Tuomas      OSS       1767 m-27 v+30 v+15 m=14 v+19  3,5 1805
 12 Auvinen Esa        LoimSK    1823 v=16 m=13 v=14 m+18 v- 6  2,5 1826
 13 Haanila Erkki      SalSK     1809  X 0 v=12 m+27 v- 6 m=14  2,5 1813
 14 Vierjoki Timo      SalSK     1823 v+15 m- 4 m=12 v=11 v=13  2,5 1822
 15 Tocklin Tomi       SalSK     1815 m-14 v=20 m-11 v+27 v+18  2,5 1806
 16 Koivumäki Marko    LoimSK    1826 m=12 v+ 6 v= 4 m- 7 m- 5  2,0 1828
 17 Tötterström Raino  SalSK     1843  X 0  X 0 v- 5 m=19  X 0  2,0 1824
 18 Rintakoski Pentti  VammSK    1781  X 0 v=21 m+20 v-12 m-15  2,0 1765
 19 Puroila Sippo      X         1797 m=20 v=27 m=21 v=17 m-11  2,0 1774
 20 Moisio Miska       TammerSh  1773 v=19 m=15 v-18 m+28 m-21  2,0 1754
  C-ryhmä                               1.   2.   3.   4.   5.    P Selo
 21 Salvi Tuomas       TuTS      1740 v+29 m=18 v=19 m=24 v+20  3,5 1781
 22 Impivaara Anton    TuTS      1680  X 0 m=28 v+29 m=25 v+24  3,5 1716
 23 Aura Daniel        HSK       1622 v+25 m+39 v-24 m+29 m=27  3,5 1675
 24 Niemi Esa          SalSK     1633 v+28 m=29 m+23 v=21 m-22  3,0 1674
 25 Stockfelt Jesse    TuTS      1607 m-23 v+31 m+26 v=22 v=28  3,0 1638
 26 Taipale Tiitu      SK Ninja  1569 m+32  X 0 v-25 mV39 v=37  3,0 1570
 27 Patola Eero        KäpSK     1744 v+11 m=19 v-13 m-15 v=23  2,0 1729
 28 Riekkinen Keijo    SalSK     1696 m-24 v=22 m+30 v-20 m=25  2,0 1672
 29 Salmi Marko        RSY       1708 m-21 v=24 m-22 v-23 m+32  1,5 1653
 30 von Hellens Otto   HSK       1694  X 0 m-11 v-28 v-32 m+35  1,5 1639
  D-ryhmä                               1.   2.   3.   4.   5.    P Selo
 31 Heikonen Joonas             U1525 v+37 m-25 v=39 m+40 v+33  3,5 1603
 32 Paatsama Risto              U1543 v-26 m+37 v+38 m+30 v-29  3,0 1582
 33 Nieminen Oliver    PSY       1460 v-39 m+34 m+40 v+38 m-31  3,0 1496
 34 Rantajääskö Viivi  Gambiitt  1327 m+35 v-33 m=36 v+42 v=41  3,0 1365
 35 Kiuas Urho         SalSK    U1412 v-34 m+42 v=37 m+36 v-30  2,5 1426
 36 Paasikangas Eino   LoimSK    1347  X 0 m+41 v=34 v-35 v=40  2,5 1360
 37 Lindholm Lars      HaSS      1526 m-31 v-32 m=35 v+41 m=26  2,0 1499
 38 Uusitalo Raimo     TuTS      1557  X 0 v=40 m-32 m-33 v+42  2,0 1513
 39 Kejonen Leevi      KarjUra  U1525 m+33 v-23 m=31 vL26    0  1,5 1536
 40 Mäensivu Martti    VammSK    1499  X 0 m=38 v-33 v-31 m=36  1,5 1453
 41 Järvi Leo          TuTS      1350  X 0 v-36 v=42 m-37 m=34  1,5 1311
 42 Rintala Miliam     TuTS      1301  X 0 v-35 m=41 m-34 m-38  1,0 1260