Salon Shakkikerhon viikonlopputurnaus

Salon Shakkikerhon viikonlopputurnaus

Perustiedot:

  • Turnaus: Salon Shakkikerhon viikonlopputurnaus
  • Ajankohta: 11.10.2019 – 13.10.2019
  • Pelipaikka: Salon lukio, Kaherinkatu 2, Salo
  • Miettimisaika: 90min + 30s/siirto

Aikataulu:

  • Osanoton varmistus: Perjantaina 11.10 klo 17.30 – 18.00 (Toiselta kierrokselta aloittaville on lauantaina 12.10 klo 9.30-9.45)
  • Kierrokset: Perjantai 11.10: 1. kierros klo 18.30. Lauantai 12.10: 2. kierros 10.00, 3. kierros 15.00. Sunnuntai 13.10: 4. kierros 10.00, 5. kierros 15.00.

Osanottomaksu:

  • Aikuiset: 15
  • Nuoret: 5

Ilmoittautuminen ja tiedustelut:

  • Tiedustelut: Ilmoittautumiset torstaihin 10.10 kello 18 mennessä. Lisätiedot ja ilmoittautumiset: Tomi Tocklin 040 0536 290 tai Juho Pelto 040 7689 183 juho.pelto@utu.fi

Lisätiedot:

  • Huom! Kilpailun voi aloittaa myös toiselta kierrokselta.

    Kilpailu pelataan tasaselojärjestelmällä. Ryhmien koko on n. 10-12 pelaajaa.

    Turnauksessa ei jaeta palkintoja.

    Majoitus:
    Original Sokos Hotel Rikala (Asemakatu 15, Salo, +358 (0)2 7744 100).
    Rikalassa turnauksen ajan majoitustarjous:
    Yhden hengen huone 75€/vrk
    Kahden hengen huone 90€/vrk
    Huone kolmelle 110€/vrk

    Majoitustarjous varattava suoraan Rikalasta tunnuksella “SHAKKI” 4.10.19 mennessä numerosta +358 (0)2 7744 100

    Huonehinnat sisältävät aamiaisen.
    Turnauksen ajan Rikalan ravintola on poissa käytöstä.
    Maukasta ruokaa löytyy kauppakeskus Plazzasta, Antonio-ravintolasta

SalSK:n viikonlopputurnaus 17.-19.2.2017

Pelipaikkana toimii viimeisistä turnauksistamme tuttu ja erinomaiset turnauspuitteet tarjoava Sokos Hotel Rikala, jossa on myös mahdollisuus ruokailla ja majoittua.

Aikataulu, osanoton varmistus ja jälki-ilmoittautumiset
  • PE 17.2. klo 17:00-18:00 ja 1. kierros klo 18:30
  • LA ja SU kierrokset klo 10:00 ja klo 15:00
Osanottomaksut:
  • 35 EUR
  • 20 EUR (Nuoret)
  • Jälki-ilmoittautumislisä 10 EUR
Pelipaikka:

Sokos Hotel Rikala, Asemakatu 15, Salo

Miettimisaika:

1 h 30 min + 30 sekuntia/siirto (90min+30sec)

Ryhmät:

Kaikki pelit pelataan selolukujen mukaan jaettavissa ryhmissä.

 HUOM! Turnaus on mahdollista aloittaa toiselta kierrokselta, jolloin perjantain kierrokselta saa puoli pistettä. Jos jättää perjantain kierroksen väliin on siitä ilmoitettava 17.2. kello 18:00 mennessä.

Toiselta kierroksella aloittavien osanoton varmistus lauantaina kello 9:30 – 9:45

Original Sokos Hotel Rikalassa (Asemakatu 15, Salo – 02 774 4100) on koko turnauksen ajan voimassa tarjous:
  • 1hh: 70 euroa/huone/vrk,
  • 2hh, standard, 80 euroa/huone/vrk.
  • lisävuode 20 euroa/huone/vrk.

 Ilmoittautumiset 16.2. klo 18.00 mennessä:

  • Tomi Tocklin, 0400536290
  • juho.pelto@utu.fi 0407689183

 Tervetuloa Saloon!


HUOM! Varatkaa huoneet Rikalasta koodilla “shakki” 10.2. mennessä, näin saatte tarjoushinnan.

SalSK:n viikonlopputurnauksen 16-18.10 2015 tulokset

LOPPUTULOKSET
SAA SalSK viikonlopputurnaus 16.-18.10.2015 Kierros: 5

A-ryhmä 1. 2. 3. 4. 5. P Selo
1 Johansson Jukka G 2127 m+ 5 v+ 9 m= 3 v+ 8 m= 2 4,0 2145
2 Patola Eero KäpSK 1904 v=10 m+12 v= 7 m+11 v= 1 3,5 1944
3 Mäki Juha RampKa 1969 m+ 8 v= 5 v= 1 m= 9 v= 7 3,0 2000
4 Nordlund Henri EtVaS 1824 v=11 m-15 v+19 m+22 v=10 3,0 1845
5 Tuominen Tanja TuTS 2126 v- 1 m= 3 v= 9 m+ 7 v= 8 2,5 2116
6 Haanila Erkki SalSK 1900 v-12 m=21 v=11 m+18 v=14 2,5 1884
7 Auvinen Esa ESK 1974 m= 9 v= 8 m= 2 v- 5 m= 3 2,0 1971
8 Lindholm Jere EtVaS 1995 v- 3 m= 7 v+10 m- 1 m= 5 2,0 1988
9 Linden Lari TuTS 2170 v= 7 m- 1 m= 5 v= 3 m=13 2,0 2140
10 Koskinen Veikko KS-58 1934 m= 2 v=13 m- 8 v=15 m= 4 2,0 1906
11 Engelberg Jan KymS 1864 m= 4 v=14 m= 6 v- 2 m=18 2,0 1845
12 Saharinen Petri HSK 1876 m+ 6 v- 2 m-13 v-14 m-17 1,0 1824

B-ryhmä 1. 2. 3. 4. 5. P Selo
13 Tocklin Tomi SalSK 1820 v+19 m=10 v+12 m=16 v= 9 3,5 1876
14 Tötterström Raino SalSK 1801 v+15 m=11 v=18 m+12 m= 6 3,5 1848
15 Laajo Juha TSY 1804 m-14 v+ 4 v+21 m=10 v=16 3,0 1827
16 Koivumäki Marko LoimSK 1799 m-18 v+22 m+17 v=13 m=15 3,0 1815
17 Riekkinen Keijo SalSK 1769 m-22 v+23 v-16 m+24 v+12 3,0 1789
18 Hakola Jukka SalSK 1795 v+16 m=19 m=14 v- 6 v=11 2,5 1805
19 Leukkunen Raimo OSS 1812 m-13 v=18 m- 4 v+23 m+21 2,5 1806
20 Vierjoki Timo SalSK 1755 v-21 m-28 m+34 v+27 m=33 2,5 1730
21 Mäkelä Jari SalSK 1765 m+20 v= 6 m-15 v=26 v-19 2,0 1753
22 Paasonen Kim LauttSK 1767 v+17 m-16 m+23 v- 4 m-26 2,0 1747
23 Seppälä Harri SalSK 1720 v+24 m-17 v-22 m-19 v+30 2,0 1701
24 Latvio Erkki TSY 1735 m-23 v=26 m+33 v-17 m=28 2,0 1706

C-ryhmä 1. 2. 3. 4. 5. P Selo
25 Stockfelt Jesse TuTS 1451 v=29 m+35 v+31 m=30 m+36 4,0 1501
26 Niemi Esa SalSK 1664 v+33 m=24 v=28 m=21 v+22 3,5 1721
27 Korpela Olavi TuTS 1483 v+32 m+31 v=30 m-20 m+34 3,5 1553
28 Torvi Markku SalSK 1662 m=34 v+20 m=26 v=33 v=24 3,0 1690
29 Hakulinen Timo HaSS 1404 m=25 v+36 v+35 m=32 v-31 3,0 1422
30 Westerlund Svante HaSS 1510 v=31 m+32 m=27 v=25 m-23 2,5 1514
31 Koskinen Mauno ESK 1494 m=30 v-27 m-25 v+36 m+29 2,5 1474
32 Paasikangas Eino LoimSK 1465 m-27 v-30 m+36 v=29 v+35 2,5 1443
33 Vannassalo Seppo TSY 1679 m-26 v+34 v-24 m=28 v=20 2,0 1662
34 Virta Aare SalSK 1622 v=28 m-33 v-20 m+35 v-27 1,5 1565
35 Tuominen Matias TuTS 1257 m+36 v-25 m-29 v-34 m-32 1,0 1241
36 Sundell Ville LoimSK U1373 v-35 m-29 v-32 m-31 v-25 0,0 1274